Najlepsza #InwestycjaPodSłońcem!

Pokaż film
Dokument ofertowy
Dyskusje

Vela Poland S.A.

Czy marzysz o własnym domu z widokiem na morze? Vela Poland S.A. powstała, by spełniać właśnie takie marzenia.

Vela Poland S.A. rozwinęła swoją działalność oferując hiszpańskie nieruchomości dla polskich nabywców. Hiszpania już od kilku lat wybierana jest najczęściej przez polskich inwestorów jako miejsce na zakupu drugiego domu. O jej atrakcyjności świadczą konkurencyjne ceny w stosunku do innych krajów europejskich i absolutnie doskonałe warunki do odpoczynku przez cały rok. Korzystna sytuacja rynkowa w Hiszpanii sprawia, że o własnym domu w Hiszpanii nie musimy już więcej marzyć. Wystarczy go po prostu kupić. Często dużo taniej niż w Polsce. Zagraniczni inwestorzy już dawno zauważyli potencjał hiszpańskiego rynku. W 2019 r. wartość transakcji na rynku nieruchomości przekroczyła rekordowe 12,214 mld Euro. Dziś Spółka gotowa jest do tego, aby oferować nieruchomości z pozostałych części Europy m.in. z Francji oraz Chorwacji, dokąd zapraszamy naszych klientów. Dzięki pozyskanym ofertom oraz rozbudowanej sieci obsługi, możemy również bardziej śmiało myśleć o wejściu na kolejne rynki dystrybucji. Dzięki środkom pozyskanym z emisji Spółka planuje wejść na rynek Belgii i Niderlandów, skąd planujemy pozyskiwać kolejną grupę zainteresowanych nabywców nieruchomości.

Vela Poland S.A. rozpoczyna dynamiczne skalowanie swojego biznesu na rynkach międzynarodowych. Dotychczasowe doświadczenie daje nam pewność stworzenia profesjonalnych struktur, które pomogą nie tylko prężnie rozwinąć się w Hiszpanii, ale także wejść na nowe rynki.

12,214

mld Euro

wartość transakcji na rynku nieruchomości w Hiszpanii zrealizowana przez inwestorów zagranicznych 2019.

Mapki Hiszpanii, Fracnji, Chorwacji i Polski

Hiszpania to najczęściej wybierany kraj na zakup nieruchomości poza Polską przez polskich inwestorów

962 000 zł

wartość emisji

8,54%

oferowany kapitał

13 000

akcji serii E

74 zł

cena akcji

Zostań akcjonariuszem Spółki realizującej międzynarodowy  projekt z branży nieruchomości!

Dlaczego warto? Dzięki inwestycji dołączysz do grona właścicieli spółki Vela Poland S.A. oraz możesz zyskać dużo więcej niż tylko lokatę Twojego kapitału. Kupując akcje Spółki dajesz sobie możliwość skorzystania np. z pakietów wakacyjnych w Hiszpanii lub pozostałych dostępnych krajach Europy. Zostań częścią spółki, która ma potencjał, by wyznaczyć nowe trendy dla całej branży!

Dostrzegasz tak jak my potencjał w międzynarodowym rynku nieruchomości?

Najlepsza #InwestycjaPodSłońcem już czeka na Ciebie!

 

Aktualny stan
zapisów na akcje

10.17%

97 828 złz 962 000 zł

17 inwestorów

wspierających nasz projekt

Inwestor - ikona

Masz pytania? Umów się na rozmowę!

Zostaw swój numer, skontaktujemy się z Tobą

Informacja - ikona
Najbliższy webinar za

00   00  : 00  : 00 

01/06/2022 (środa)

Zapisz się na kolejny webinar poświęcony stronie emisyjnej, który odbywa się w każdą środę o godz. 11:00

Umów sie na osobiste spotkanie ze spółką

Podczas spotkania porozmawiamy na temat spółki Vela Poland S.A. Wspólnie omówimy informacje zawarte na niniejszej stronie oraz postaramy się rozwiać ewentualne wątpliwości co do zasad emisji publicznej.

Umów się na spotkanie online ze specjalistą ds. inwestycji

Prasa o nas i Newsy

 

Niektóre nasze oferty

Geneza powstania

Spółka Vela Poland S.A. jest właścicielem marki tripinvest oraz serwisu tripinvest.pl, który działa na polskim rynku od 2018. Spółka wykorzystuje brand tripinvest w celu pozyskiwania polskich klientów, którzy są zainteresowani nabyciem nieruchomości w najbardziej słonecznych częściach Europy. Bazując na doświadczeniach w rozwijaniu marki tripinvest, Vela Poland S.A. ma potencjał, by wyznaczyć trendy działania dla całej branży.

Spółka Vela Poland S.A. (dalej: Spółka) została zawiązana na mocy aktu notarialnego z 7 stycznia 2021 roku. Zawiązanie Spółki było naturalną konsekwencją bieżącej działalności biznesowej jej Założycieli, których doświadczenie skupia się wokół rynków:

Rynek obrotu nieruchomości

obrotu nieruchomości

Rynek e-commerce

e-commerce

Rynek marketingu internetowego

marketingu internetowego

Rynek turystyki

turystyki

Założyciele oraz zespół Spółki od lat współpracują z klientami indywidualnymi, którzy poszukują produktów przez internet, w obszarze zdrowia, turystyki oraz nieruchomości.

Te doświadczenia przełożyły się na zbudowanie Vela Poland S.A., jak również na szybkie pozyskanie w pełni działającej organizacji posiadającej kompletny zespół oraz kontrakty z klientami.

czytaj więcej

Ekspansja Vela Poland

Planowana ekspansja zagraniczna

Vela Poland S.A.

Planowana ekspansja na nowe rynki powinna przełożyć się na większą dywersyfikację biznesu, co powinno pomóc nam uzyskać topową pozycję na rynku hiszpańskich nieruchomości dla klientów europejskich . Jesteśmy przekonani, że zaplanowana struktura biznesu, zapewnia mu dużą rozwojowość. Stoimy przed szansą zrewolucjonizowania naszej branży.

A Ty możesz być częścią tej zmiany. Dołącz do nas!

Model biznesowy

Działalność Vela Poland S.A. koncentruje się na pozyskiwaniu klientów indywidualnych z terytorium Polski zainteresowanych zakupem nieruchomości w najbardziej słonecznych państwach Europy. Dzieki środkom z prowadzonej emisji możliwe będzie rónież dotarcie do klientów spoza Polski oraz wyjście z ofertą na dwa kolejne rynki.

Bez względu na kierunek działań marketingowych, klientami Vela Poland S.A. są przede wszystkim osoby posiadające oszczędności, rozważające zakup nieruchomości w celach inwestycyjnych oraz wypoczynkowych.

Charakterystyka klienta indywidualnego

Według redaktorów Money.pl1, zamożnych Polaków jest coraz więcej - w 2018 r. ok już 1,3 mln Polaków, którzy zarabiają 7,1 tys. zł brutto i więcej. To wzrost o 100 tysięcy osób w porównaniu do 2017. W ciągu ostatnich dziesięciu lat, ani razu nie odnotowano tak dużego wzrostu zamożności. Na całym świecie aktywa finansowe brutto w 2019 roku wzrosły o 9,7%, osiągając największy wzrost od 2005 roku. To zadziwiające, biorąc pod uwagę fakt, że rok 2019 naznaczony był niepokojami społecznymi, eskalacją konfliktów handlowych i recesją przemysłową.2 Jak wynika z badania „Finansowe DNA Polek i Polaków 2020”, 63% osób (okolice średniej europejskiej) deklaruje, że posiada oszczędności.

Z uwagi na sytuację za wschodnią granicą Polski, spółka zauważa wyraźne zwiększone zainteresowanie nieruchomościami w rejonie Hiszpanii. Obecnie okazuje się, że dodatkową przesłanką dla klientów są względy bezpieczeństwa.

1https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zamozni-polacy,156,0,2423452.html

2https://biznestuba.pl/finanse/raport-o-zamoznosci-najbogatsi-oddalaja-sie-od-reszty-spoleczenstwa/

Oszczędności Polaków 2020

Oszczędności Polaków

w domach, gdzie dochody są powyżej 8 tys. zł netto

Oszczędności Polaków

„Posiadam oszczędności”

Najczęściej twierdzili tak czterdziestolatkowie – w tej grupie siedmiu na dziesięciu ma odłożone środki. Ważnym czynnikiem, który wpływa na możliwość odkładania są dochody. W gospodarstwach, gdzie wynagrodzenie netto wynosi do 2 tys. zł, tylko 29% z nich udaje się nie wydać wszystkiego w ciągu miesiąca. W domach, gdzie dochody przekraczają 8 tys. zł netto, oszczędzających jest aż 80%.

Charakterystyka klienta indywidualnego

Spośród osób, które deklarują posiadanie dodatkowych środków, 53% odkłada nadwyżki co miesiąc, a 46% zostawia od 10 do 25% swojego przychodu. Przeważnie oszczędności stanowią zabezpieczenie na czarną godzinę (dla 44% posiadających jakiekolwiek dodatkowe środki). Dla co trzeciego jest to kapitał na przyszłość. Według GUS w 2019 r. wydatki Polaków stanowiły 68,8% ich dochodów. Tymczasem dziesięć lat wcześniej były one o 20 p.p. wyższe. Jest więc postęp, choć sprawę komplikuje pandemia, bo może ona spowodować nadszarpnięcie zgromadzonych środków z powodu trudności z utrzymaniem zatrudnienia. Jak wynika z danych OECD rozporządzalność dochodu w Polsce w 2020 r. teraz co piąta osoba, która ma odłożone środki rozważa inwestycje w nieruchomości, a co dziesiąty rozważa zakup złota lub innych kruszców, by zapewnić sobie bezpieczną przystań. 7% pytanych dopuszcza możliwość inwestycji w fundusze inwestycyjne, a 6% na giełdzie. Polacy próbują w ten sposób zachować siłę nabywczą pieniądza w warunkach inflacji ponad 3% oraz znaleźć źródło dodatkowego zysku.3

3https://direct.money.pl/artykuly/porady/coraz-wiecej-oszczedzamy-ponad-polowa-polakow-regularnie-odklada-srodki-na-przyszlosc

Inwestycje Polaków

Warto pamiętać, że do grupy osób zastanawiających się nad zakupem nieruchomości w celach alokacji środków, należy dodać grupę osób, które mogłyby przeprowadzić zakup nieruchomości w takich celach jak:

Cele biznesowe

cele biznesowe

Cele turystyczne i wypoczynkowe

cele turystyczne i wypoczynkowe

Cele relokacyjne

cele relokacyjne

Każda osoba, która zastanawia się nad realizacją jednego z powyższych celów stanowi potencjalnego klienta Vela Poland S.A. Spółka posiada bowiem w swojej ofercie szerokie portfolio nieruchomości, które doskonale sprawdzą się jako nieruchomości turystyczne, komercyjne, a także domy i mieszkania dla osób, które planują zmianę miejsca zamieszkania.

Obszar działania

Obecnie obsługujemy klientów zainteresowanych nieruchomościami zlokalizowanymi na terenie:

Hiszpanii: głównie w regionach Costa Blanca oraz Costa del Sol

Obecnie naszym zdaniem są to najbardziej interesujące inwestycyjnie lokalizacje w Hiszpanii. Głównymi czynnikami, które mają na to wpływ są:

 • bardzo dobra infrastruktura (drogi, komunikacja, sklepy, restauracje…)
 • położenie w okolicy głównych lotnisk skomunikowanych z Polską (Alicante, Valencia, Malaga)
 • położenie w bliskiej odległości od głównych atrakcji turystycznych wybrzeża.
Obszar działania

Portugalii

Dzięki środkom z emisji akcji w 2021, Spółka pozyskała atrakcyjne oferty nieruchomości w południowej części kraju. W ofercie znajdują się głównie nieruchomości z rynku pierwotnego ale również można tam znaleźć sporo interesujących propozycji z rynku wtórnego. Nadal pracujemy nad rozwojem relacji z lokalnymi biurami obsługi oraz dążymy do akredytacji kluczowych partnerów. Liczymy, że jeszcze w 2022 wszystkie dostępne oferty z tego rynku będą przygotowane do profesjonalnej sprzedaży dla naszych klientów.

Francji

Spółka agreguje oferty z obszarów w pobliżu Cannes oraz Nicei. Z uwagi na wyższą, średnią wartość oferowanych nieruchomości w stosunku do tych znajdujących się na rynku Hiszpańskim, Spółka dociera do klientów o innym profilu zakupowym i inwestycyjnym. Obecnie klienci mogą umawiać się na prezentacje nieruchomości a Spółka może prowadzić aktywne działania marketingowe względem produktów z tych  obszarów.

Chorwacji

Zgodnie z założeniami emisji publicznej akcji przeprowadzonej w 2021, Spółka rozpoczęła działania na rynku Chorwackim. Obecnie dzięki porozumieniu z partnerami lokalnymi oraz akredytowanymi Spółka może prezentować oraz oferować nieruchomości na lokalnym rynku.

Obszar działania
Transakcje na Costa Blanca

W jakich obszarach działamy?

Spółka dokłada starań, aby wyszukiwać oraz oferować najbardziej atrakcyjne nieruchomości. Jednym z najważniejszych kryteriów jest lokalizacja.

Głównym założeniem w doborze lokalizacji jest infrastruktura oraz możliwości komunikacyjne. Dlatego też wszystkie lokalizacje, w których funkcjonuje spółka cechuje bardzo dobry dostęp do lotniska. Na miejscu z kolei klienci będą mieli do dyspozycji wygodne otoczenie komercyjne takie jak supermarkety, centra wyposażenia wnętrz czy restauracje. 

Z uwagi na preferencje niektórych inwestorów - w naszej ofercie znajdują się nieruchomości, które bardzo dobrze spełniają swoją rolę inwestycyjną. To głównie nieruchomości z obszarów, w pobliżu atrakcyjnych lokalizacji turystycznych, które nasi klienci często wynajmują osobom trzecim w trakcie wakacyjnych pobytów.

Te oraz wiele innych czynników sprawiają, że w przypadku rynku hiszpańskiego zarówno Costa Blanca jak i Costa del Sol stanowią bardzo atrakcyjną lokalizację dla naszych klientów.  Ponadto zauważamy dużą otwartośc oraz elastyczność firm deweloperskich rodzimego rynku na możliwości sprzedaży nieruchomości dla klienta zagranicznego. W efekcie tego można zaobserwować od kilkunastu lat znaczący rozwój ekosystemu wokół branży nieruchomości w tych obszarach. Pod koniec 2019 roku Costa Blanca stanowiła 15,4% wszystkich transakcji w Hiszpanii. Udział transakcji w nieruchomości w rejonie Costa Blanca w stosunku do reszty kraju możemy zobaczyć na wykresie obok.

Niemniej jednak, gdy przyjrzymy się dokładniej statystykom, staje się jasne, że zagraniczni nabywcy są bardzo ważną częścią rynku w tym obszarze z 34,4% udziałem w całym obrocie. To znacznie powyżej średniej krajowej wynoszącej 18%. Region Alicante z którego pochodzi znaczna część ofert jest najbardziej aktywną z prowincji, jeśli chodzi o kupujących z zagranicy. Ta prowincja stanowi 70% wszystkich zagranicznych nabywców w regionie. Oznacza to, że region aktywności Vela Poland S.A. to najprawdopodobniej najbardziej atrakcyjna lokalizacją z uwagi na rynek nieruchomości dla potencjalnego klienta zagranicznego.

Należy mieć na uwadze, że Spółka współpracuje z działami sprzedaży rozlokowanymi w popularnych turystycznych miejscowościach Hiszpanii – Torrevieja i Orihuela Costa, jak również wokół perły północnego wybrzeża Costa Blanca – Calpe.

Masz pytania? Umów się na rozmowę!

Proces pozyskiwania klienta oraz model współpracy z pośrednikami

Ideą działania Vela Poland S.A., jest łączenie klientów, którzy planują nabycie nieruchomości w atrakcyjnych turystycznie lokalizacjach z właścicielami tych nieruchomości. Z uwagi na minimalizację kosztów oraz maksymalizację liczby sprzedaży nieruchomości, Spółka realizuje opracowaną strategię maksymalizacji zysku, polegającą na zwiększeniu nacisku na pozyskanie klienta przy jednoczesnej minimalizacji kosztów związanych z jego obsługą. Z tego względu niemal wszelkie działania marketingowe wykonywane są wewnątrz Spółki (lub w spółkach zależnych), natomiast proces obsługi realizowany będzie poprzez współpracujące oraz akredytowane podmioty partnerskie lub profesjonalnych partnerów biznesowych, działających na rynkach lokalnych.

Vela Poland S.A. korzysta z różnych metod pozyskiwania klientów w internecie. Wśród najczęściej wykorzystywanych narzędzi oraz taktyk wyróżniamy:

Widoczność w wynikach wyszukiwania

Jednym z najbardziej skutecznych działań jest SEO, czyli pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych. Dzięki dostosowaniu posiadanej strony internetowej tripinvest.pl do wymogów wyszukiwarek internetowych, właściciel witryny zyskuje szansę na zwiększenie widoczności marki w organicznych wynikach wyszukiwania. Wysokie miejsce w rankingu Google daje szansę na dotarcie do użytkowników poszukujących nieruchomości, które sprzedajemy lub eksponujemy do sprzedaży. Nasze działania w obrębie tej strategii obejmują obejmują m.in.:

 • wyszukiwanie słów kluczowych, na które będzie zwiększana widoczność strony w górnych wynikach wyszukiwania,
 • uporządkowanie struktury strony i optymalizacja
 • stałe monitorowanie widoczności serwisu w wyszukiwarkach,
 • prowadzenie strategii linkowania.

Efekty pozycjonowania nie są widoczne od razu, jednak po pewnym czasie można je zauważyć w postaci wzrostu konwersji oraz zwiększenia liczby wejść na stronę.

Optymalizacja i analityka

Obserwacja statystyk dotyczących ruchu na stronie umożliwia m.in. wszystkim ocenę prowadzonej kampanii, wzrost współczynnika konwersji ilości odwiedzin na stronie do liczby pozyskanych zainteresowanych. W analityce webowej bada się między innymi cechy użytkowników, liczbę sesji, średni czas ich trwania oraz współczynnik odrzuceń. Skuteczna analiza danych pozwala także na:

 • określenie kim jest odbiorca,
 • poznanie źródła, z którego trafił do nas użytkownik,
 • sprawdzenie, które podstrony oraz jakie oferty zyskują największa popularność,
 • zidentyfikowanie najchętniej oglądanych produktów oraz ich właściwości,
 • zidentyfikowanie najczęściej czytanych artykułów blogowych,
 • zoptymalizowanie kosztów kampanii i procesu zakupowego.

Analityka internetowa stanowi solidne wsparcie dla marketingu internetowego. Pomaga zweryfikować i poprawić wszystkie obszary aktywności marki w sieci, przyczyniając się do sukcesów przedsiębiorstwa i widocznego wzrostu zysków

Kampania Google Ads

Vela Poland S.A. opiera swoje działania o Google Ads, tj. system reklamowy oparty na zasadzie rozliczania płatności - głównie w modelu CPC. Czyli na podstawie kliknięć w daną reklamę oraz liczby odsłon baneru reklamowego. W wyszukiwarce reklamy Google Ads pojawiają się m.in. w postaci linków sponsorowanych tuż nad wynikami organicznymi.

Oprócz linków sponsorowanych kampanie Google Ads pozwalają Vela Poland S.A. na promocję firmy za pomocą m.in. reklamy display zawierające elementy graficzne związane z określoną firmą. Wyświetlana jest tylko na wybranych stronach w postaci grafiki, gifa, a nawet krótkiego filmu video.

Marketing Vela Poland S.A. opiera się również o kampanie Google Ads na platformie YouTube i reklama w Gmail. Te warianty reklamy online docierają do dużego grona odbiorców, a co ważne - odpowiedniego pod względem podobnych zainteresowań.

Social Media Marketing

Vela Poland S.A. wykorzystuje reklamę także w mediach społecznościowych, które pomagają w dotarciu do zainteresowanych w krótkim czasie i w prosty sposób. To szybko rozwijająca się gałąź online marketingu, oferująca firmom coraz to nowsze rozwiązania i sprzyjająca budowaniu relacji z klientami.

Bardzo istotnym elementem social media marketingu jest dostosowanie kanałów mediów społecznościowych do profilu działalności firmy i potencjalnego odbiorcy. Zanim wprowadzi się komunikację na konkretnym portalu społecznościowym, warto przeanalizować branżę, działania konkurencji, a także jasno określić cele i grupę docelową. Najczęściej wykorzystywanymi social mediami i kanałami komunikacji są:

Facebook logo

Facebook

Instagram logo

Instagram

Youtube logo

Youtube

LinkedIn logo

LinkedIn

Buzz Marketing logo

Buzz Marketing

Content Marketing logo

Content Marketing

E-mail Marketing logo

E-mail Marketing

Warunki akredytacji dla biur partnerskich Vela Poland S.A.

Partnerstwa z biurami nieruchomości na terenie krajów europejskich

Vela Poland S.A. otwarła sobie możliwość do szybkiego wzrostu poprzez rozbudowę sieci Zewnętrznych Biur Obsługi klienta (ZBO), które obsługują pozyskanego klienta na lokalnym rynku. W celu zagwarantowania wysokiej jakości obsługi klientów, biura są weryfikowane oraz poddawane wewnętrznej akredytacji. Sposób funkcjonowania sprawdził się na terenie Hiszpanii oraz jest powielany na kolejnych rynkach, z których zbierane są oferty nieruchomości.

Polityka Spółki zakłada, że każde ZBO oraz współpracujący partnerzy, mogą dowolnie rozwijać struktury sprzedaży poprzez nawiązywanie relacji biznesowych z indywidualnymi agentami nieruchomości na terenie danego kraju.

Rolą wszystkich Agentów, w tym również Agentów Franczyzowych, jest zarówno reprezentowanie interesów Vela Poland S.A. jak i marki tripinvest poprzez:

 • nabór ofert nieruchomości
 • prezentacja ofert nieruchomości
 • budowanie relacji partnerami biznesowymi (deweloperzy, własciciele nieruchomości, pośrednicy itp.)
 • przekazywanie raportów sprzedażowych na rzecz Vela Poland S.A.
 • rozliczanie transakcji z Vela Poland S.A.
 • zamieszczanie ofert sprzedaży nieruchomości na serwisie pod domeną tripinvest.pl

Wypracowany model zarządzania oraz współpracy z ZBO z wykorzystaniem doświadczonych zespołów specjalistów, umożliwia dynamiczne wyskalowanie biznesu także na nowych rynkach międzynarodowych. Obecnie poprzez partnerów na rynku lokalnym, spółka prowadzi działania na terenie m.in.:

 • Hiszpania: Costa Blanca w okolicach takich miejscowości jak: Alicante, Calpe, Walencja, Torrevieja, i wielu innych oraz Costa del Sol.

 • Chorwacja: Regiony Dalmacji, z uwzględnieniem obszarów Splitu oraz Zadaru.

 • Francja: Południowe obszary kraju, rejony lazurowego wybrzeża, szczególnie okolice Cannes oraz Nicei

Kluczowym warunkiem do rozpoczęcia współpracy z Vela Poland S.A. jest możliwość obsługi klienta w języku polskim.

Partnerstwa z biurami nieruchomości w Hiszpanii oraz w kolejnych lokalizacjach, z których pozyskiwane będą nieruchomości, rozliczane są na zasadach podziału prowizji z transakcji.

Mapa Europy

Partnerstwa z biurami nieruchomości w Polsce

Vela Poland S.A. na bazie obecnych doświadczeń rozwija również program partnerski, którego celem jest pozyskania na terenie Polski klienta, zainteresowanego zakupem nieruchomości poza krajem. Wykorzystuje przy tym podpisane już umowy a także relacje z istniejącymi biurami obrotu nieruchomości na terenie kraju.

Zapewnia przy tym dostęp do:

 • wszelkich materiałów promocyjnych,
 • całej bazy nieruchomości znajdującej się w zasobach Spółki,
 • pakietu szkoleń z zakresu właściwości nieruchomości,

Poprzez współpracę B2B spółka posiada dodatkowy kanał dotarcia do klientów. Dzięki sieci Partnerskiej Vela Poland S.A. posiada dostęp do większej liczby klientów. Partnerstwa z biurami nieruchomości w Polsce rozliczane są na zasadach podziału prowizji z transakcji.

Na dzień otwarcia emisji publicznej akcji,  Spółka posiada podpisane umowy z partnerami w najważniejszych lokalizacjach na terenie Polski, w tym w takich miastach jak: Warszawa, Kraków, Katowice, Poznań czy Trójmiasto.

Partnerstwa w Polsce
findfunds
be more
konkret nieruchomości
in centro
bernhard
bogasiewicz
Welldom
Magnus

Masz pytania? Umów się na rozmowę!

Nasze oferty

Ceny produktów i wartości rozliczeń pomiędzy partnerami

Ceny nieruchomości w Hiszpanii rozpoczynają się od ok. 50.000 EUR, co przy kursie EUR na poziomie 4,7 zł daje nam wartość 235.000zł. Górna granica cen nieruchomości to kwota, która nawet może wynieść powyżej 10 mln EUR.

Oferta nieruchomości w Hiszpanii
Oferta nieruchomości w Hiszpanii
Oferta nieruchomości w Hiszpanii

Ważniejsze programy i pakiety dla klientów

Program Zamiana mieszkań

Program Zamiana mieszkań to nowa możliwość na polskim (i nie tylko) rynku nieruchomości. Ma on szansę zrewolucjonizować cały rynek nieruchomości. Polega na wsparciu Vela Poland S.A. w procesie sprzedaży posiadanej nieruchomości na terenie Polski oraz przeznaczeniu zdobytych środków na zakup nieruchomości w słonecznych krajach Europy, na terenie których działa Spółka.

Program Nieruchomość pod kredyt hipoteczny

Vela Poland S.A. oferuje bezpłatną pomoc w wyborze banku oraz przygotowaniu dokumentacji do banku na potrzeby uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej pod zakup nieruchomości. Program obejmuje na ten moment Hiszpanię, jednak w przyszłości Spółka zamierza wprowadzić możliwość skorzystania z niego również na terenie Chorwacji, Portugali oraz Francji.

Pakiet Tour, czyli darmowy tour po nieruchomościach w wybranym kraju z oferty

Zakup nieruchomości wiąże się niejednokrotnie z koniecznością poniesienia wydatków związanych z przylotem na miejsce, pobytem oraz podróżami po okolicy w związku z prezentacją nieruchomości. Te koszty mogą sięgać wartości kilku tysięcy EUR, nie biorąc pod uwagę czasu poświęconego na organizację tych działań. Klienci Vela Poland S.A. otrzymują możliwość bezpłatnego wykorzystania pakietu Tour obejmującego przylot, zakwaterowanie oraz prezentację nieruchomości - pod warunkiem zakupu jednej z przedstawionych ofert.

Programy kompleksowej obsługi inwestycji

Niejednokrotnie klienci Vela Poland S.A. podtrzymują zainteresowanie nieruchomością pod warunkiem pojawienia się przepływów pieniężnych z jej wynajmu. Vela Poland S.A. daje dostęp do programu obsługi najmu nieruchomości, co w praktyce przekłada się na zwiększenie możliwości sfinansowania kosztów jej zakupu.

Główni akcjonariusze i założyciele

Założycielami Spółki są osoby, które są zaangażowane w działanie Spółki, a większość z nich znajduje się w jej organach (Zarząd i Rada Nadzorcza), przyczyniając się do jej rozwoju. W wyniku ostatniego podwyższenia kapitału w 2021 r. Spółka pozyskała 703 308 złotych na rozwój oraz nowych akcjonariuszy, którzy objęli 10,75% akcji w Spółce.

Akcjonariat na dzień 30 marca 2022

Na dzień 30 marca 2022 struktura akcjonariatu spółki Vela Poland przedstawia się następująco:

Akcjonariat

Zarząd i Rada Nadzorcza

Prezes zarządu Michał Ćwierzyk

Michał Ćwierzyk

Zarząd

Clamp yellow Clamp yellow Clamp yellow
Rada nadzorcza Dariusz Ozóg

Dariusz Ożóg

Rada nadzorcza Michał Daniel

Michał Daniel

Rada nadzorcza Krystian Jopek

Krystian Jopek

Rada nadzorcza Maciej Gnyszka

Maciej Gnyszka

Rada Nadzorcza

Clamp blue Clamp blue Clamp blue

Kluczowe aktywa, wydarzenia i zasoby Spółki

Franchise Marketing Systems Sp. z o.o. jest spółką realizującą kampanie marketingowe dla klientów z branż m.in. turystyki i nieruchomości

Zespół

Prezes Zarządu

Prezes zarządu Michał Ćwierzyk

Michał Ćwierzyk

Prezes Zarządu Vela Poland S.A., jej założyciel oraz akcjonariusz. Przedsiębiorca od lat związany z rynkiem e-commerce.  Wspólnik i Członek Zarządu Dajami Sp. z o.o., firmy prężnie działającej w różnych dziedzinach handlu, w tym w szczególności na rynku e-commerce w obszarze oczyszczaczy powietrza. Odpowiada za rozwój spółki Vela Poland oraz jej  ekspansję na rynkach zagranicznych. W ramach Dajami sp. z o.o., zbudował i rozwinął z sukcesami wiele marek własnych.

więcej informacji

Rada Nadzorcza

Rada nadzorcza Michał Daniel

Michał Daniel

Od 2006 r. CEO agencji kreatywnej icube.pl. Ponad 15 lat doświadczenia w projektowaniu rozwiązań webowych i rozwijaniu startupów, wykorzystujących dedykowane aplikacje. Ma na swoim koncie budowanie systemów IT dla branży nieruchomości. W myśl zasady “Create Quality” udziela doradztwa technologicznego oraz marketingowego nowo powstałym startupom, a także firmom o ugruntowanej pozycji na rynku.

Rada nadzorcza Dariusz Ozóg

Dariusz Ożóg

Wspólnik i Prezes Zarządu firmy DAJAMI. Doświadczony w procesach budowania biznesu e-commerce. Odpowiedzialny za realizację strategicznych projektów związanych z rozwojem firmy, profilowaniem oferty, kreowaniem pozytywnych doświadczeń klientów z firmą, wzrostem przychodów oraz zyskownością. Zbudował pozycję lidera sprzedaży online w segmencie oczyszczaczy powietrza w Polsce. Obecnie nadzoruje strategię rozwoju firmy na rynkach zagranicznych.

Rada nadzorcza Krystian Jopek

Krystian Jopek

Specjalista i Manager w zakresie zarządzania produktami IT. Ma w swoim CV pracę nad rozwojem znanych marek, takich jak Onet.pl BusinessInsider.com.pl, PrzegladSportowy.pl, Sport.Onet.pl), czy spółka Ailleron (Software Mind), działając dla klientów z branży finansowej w USA.

Rada nadzorcza Maciej Gnyszka

Maciej Gnyszka - Specjalista ds. finansowych

Fundraiser, przedsiębiorca i bloger (www.maciejgnyszka.pl). Członek Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu. Od 2009 roku prowadzi Gnyszka Fundraising Advisors (GFA) - pierwszą polską agencję fundraisingową. 

więcej informacji

Kluczowy personel spółki

Kluczowy personel Norbert Liziński

Norbert Liziński - Kierownik ds. rozwoju i działu sprzedaży

Inżynier, absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Od lat związany z profesjonalnymi działaniami biznesowymi i z branżą nieruchomości. Od 2021 roku odpowiada m.in. za rozwoju systemu partnerskiego i Działu Sprzedaży Vela Poland S.A. (w tym marki tripinvest).

więcej informacji

Kluczowy personel Witold Niedojadło

Witold Niedojadło – Manager ds. administracji

Specjalista w zakresie rozliczeń transakcji finansowych, kontroli kont i przepływów firmowych a także w zakresie zarządzania majątkiem i budowy portfeli inwestycyjnych. Od 1998 aktywny zawodowo w bankowości i na krajowym rynku finansowym.

więcej informacji

Kluczowy personel Michał Uherek

Michał Uherek - Specjalista ds. finansowych i inwestycyjnych

Na co dzień związany jest z rynkiem inwestycji w sektorze MSP w branżach technologicznych, marketingowych, medycznych oraz sprzedaży. Doświadczenie zdobywał w największym funduszu Venture Capital w Europie Środkowo-Wschodniej. Zajmuje się wsparciem spółek w procesie pozyskiwania kapitału.

więcej informacji

Masz pytania? Umów się na rozmowę!

Cel inwestycji

Przeznaczenie środków z emisji

Zebrane podczas emisji środki planujemy przeznaczyć na rozwój struktury sprzedaży oraz dotarcie do jeszcze większego grona klientów.

Dzięki udanej emisji, będziemy chcieli rozszerzyć naszą ofertę, proponując pozyskane oferty nieruchomości wobec klientów:

 • belgijskich
 • niderlandzkich
Cel inwestycji

Należy zaznaczyć, że Spółka w największym stopniu skupiać się będzie na dotarciu do klientów z rynku belgijskiego. To z tego obszaru zauważalny jest wyraźny napływ potencjalnych nabywców nieruchomości w Hiszpani i w tym rynku Spółka upatruje swoje szanse biznesowe.

Jednak z uwagi na położenie geograficzne oraz podobieństwa kulturowo - językowe, poprzez swoje działania Spółka docierać będzie również do klientów z rynku niderlandzkiego.

Transakcje klientów belgijskich

Polscy konsumenci odpowiadają za 1,3 % operacji dokonywanych przez cudzoziemców  na rynku nieruchomości w Hiszpanii. Dla porównania, Belgowie w 2019r. Odpowiadali za 6,2% operacji. Dostrzegliśmy w Vela Poland S.A. potencjał tego prawie 5-cio krotnie większego rynku. Gdy dodamy do tego plany rozwoju działalności Spółki na rynku niderlandzkim, który odpowiada za 2,4 % wspomnianych operacji,  czyli blisko dwukrotność w odniesieniu do klienta polskiego, spodziewamy się dynamicznego budowania pozycji Vela Poland S.A.

Transakcje klientów niderlandzkich

Spółka w przeciągu 12 miesięcy od zebrania środków z emisji publicznej, zamierza w znacznym stopniu skupić się na realizacji celów inwestycyjnych. Do których Spółka obecnie zalicza:

 1. Otwarcie działań na rynku oraz rozpoczęcie sprzedaży względem klientów z rynku belgijskiego
 2. Otwarcie działań na rynku oraz rozpoczęcie sprzedaży względem klientów z rynku niderlandzkiego
 3. Działania zwiększające ruch organiczny serwisu oraz promocję serwisu
 4. Opracowanie wysokiej jakości kontentu marketingowego

Pozostałe cele Spółki

W ramach działań, Spółka podejmować będzie różne aktywności, które przybliżą ją do realizacji celów. Spółka oznacza bardzo wyraźne cele pośrednie, które pomogą jej osiągnąć zakładane cele emisyjne. Do działań pośrednich zaliczamy:

Cele dodatkowe

Rozwój programu partnerskiego

Planujemy w dalszym ciągu rozwijać sieć partnerską w Polsce. W 2021 przygotowaliśmy program adresowany nie tylko do biur i agencji nieruchomości, ale także innych podmiotów, zainteresowanych współpracą opartą na atrakcyjnych warunkach. Zwiększając liczbę partnerów biznesowych, zyskujemy nowe możliwości w zakresie promocji naszej oferty, ale przede wszystkim w zakresie dotarcia do większej grupy odbiorców. W 2022 roku Spółka planuje w większym stopniu skupić się na wsparciu partnerów w ich działaniach sprzedażowych i promocyjnych, co przełożyć się powinno na lepsze wyniki finansowe.

Program wymiany mieszkań

Program skierowany jest do osób, które chcą przeprowadzić się na stałe do Hiszpanii, Portugalii, Francji lub Chorwacji. Będziemy pomagać w szybkiej sprzedaży nieruchomości w Polsce i sprawnym zakupie nieruchomości za granicą. Atrakcyjne ceny nieruchomości w tych turystycznych krajach sprawiają, że nie musimy odkładać na przyszłość planów związanych z przeprowadzką. Dzięki udanej emisji będziemy mogli wdrożyć pakiet działań marketingowych i skutecznie wypromować nasz pomysł.

Marketing internetowy

Będziemy prowadzić profesjonalne kampanie marketingowe, które wykreują naszą pozycję w wynikach organicznych Google oraz mediach społecznościowych. Zadbamy o najwyższy poziom użyteczności strony internetowej, dzięki pełnemu zorientowaniu kampanii na potrzeby użytkowników. Stawiamy na autorski, ekspercki kontent. Publikowana przez Spółkę treść z założenia będzie obejmować liczne porady związane z zarządzaniem posiadaną nieruchomością i czerpaniem z niej wymiernych korzyści przez potencjalnych kupujących. Działania prowadzone będą przez, doświadczony zespół specjalistów.

,,

Od momentu zakończenia poprzedniej kampanii crowdfundingowej w październiku 2021r., nasze obroty wzrosły o kilkaset procent, a obecnie staramy się wejść z naszymi ofertami na rynek, który jest aż 5 razy większy od dotychczasowego. Wierzę, że razem na pewno nam się uda. Zapraszam do akcjonariatu.

,,
Prezes zarządu Michał Ćwierzyk

Michał Ćwierzyk

Prezes zarządu Vela Poland S.A.

Rynek i konkurencja

Analiza rynków nieruchomości

pobierz

Hiszpania

Za cenę kawalerki w Warszawie można kupić mały apartament nad morzem w słonecznej Hiszpanii.

Gazeta Wyborcza, 17 maja 2021

 • 516 680 – łączna liczba transakcji na rynku nieruchomości w Hiszpanii w 2019 r.
 • 65 400 nieruchomości kupili obcokrajowcy w Hiszpanii w 2019 r.
 • 23% – o tyle średnio są tańsze domy w Hiszpanii w porównaniu do najwyższych poziomów cen przed światowym kryzysem.
 • 1,8% – prognozowany wzrost cen nieruchomości w 2021 r.
 • 82,6 milionów zagranicznych turystów odwiedziło Hiszpanię w 2018 r. (pozycja TOP1 w UE).
 • 2 133 Euro – średnia cena transakcyjna za m2 mieszkania w Hiszpanii na rynku pierwotnym w 2018 r.
Mapa Hiszpanii
Pokaż film

Hiszpania

Pokaż film

Francja

Mapa Francji

Francja

 • 5% – wzrost cen domów w ciągu roku do Q1 2020 r. we Francji.
 • 20% transakcji zakupu nieruchomości we Francji realizowanych jest w regionie Prowansja – Alpy – Lazurowe – Wybrzeże
 • 4 016 Euro - Średnia cena transakcyjna m2 mieszkania we Francji na rynku pierwotnym w 2018 r.
 • 457,3 tys. – liczba nowo wybudowanych mieszkań we Francji w 2018 r.

Chorwacja

 • 3,1% - średni wzrost cen nowych mieszkań w Chorwacji w 2020 r.
 • 1678 Euro/m2 – średnia cena nowych mieszkań w Chorwacji w 2020 r.
 • 7,69% - średni wzrost cen nowych mieszkań w Chorwacji w 2019 r.
Mapa Chorwacji
Pokaż film

Chorwacja

Mapa Portugalii

Portugalia

 • 5,6 mld Euro - wielkość rynku nieruchomości kupowanych przez obcokrajowców w Portugali
 • 35 000 domów kupili obcokrajowcy w Portugalii w 2018 r.
 • 1 088 Euro/m2 - średnia cena transakcyjna m2 mieszkania w Portugalii na rynku pierwotnym w 2018 r.
 • 12% - wzrost cen nieruchomości w Algarve w 2020 r.
 • 4% - wzrost cen nieruchomości w Porto w 2020 r.

Pozycja Spółki oraz zmiany rynkowe

Serwis, poprzez który Spółka oferuje nieruchomości posiada stabilną pozycje w branży. Należy zaznaczyć, że do lutego 2022, Spółka notuje znaczący wzrost zainteresowania swoimi ofertami nieruchomości spoza Polski.

W stosunku do początku roku - Spółka notuje znaczące wzrosty ruchu na stronie internetowej przekładające się na wyraźne zwiększenie liczby zapytań o produkty, ze strony klientów.

Wzrost zainteresowania klientów

Zgodnie ze statystykami Google Analitycs Tripinvest.pl na przestrzeni pierwszego kwartału 2022 ruch na serwisie został zwielokrotniony. Biorąc pod uwagę parametry biznesowe, z okresu początku stycznia 2022 oraz w marcu 2022 zauważamy:

 

 

Zmiana liczby wyświetleń (tygodniowo) Tripinvest.pl (2022)

 

Styczeń

 

Marzec

Zmiana liczby wyswietleń

Wzrost ponad 221%

Zmiana liczby wyświetleń (tygodniowo) Tripinvest.pl (2021 vs 2022)

 

Marzec 2021

 

Marzec 2022

Zmiana liczby wyswietleń

Wzrost ponad 761%

Zmiana liczby użytkowników (tygodniowo) Tripinvest.pl (2022)

 

Styczeń

 

Marzec

Zmiana liczby użytkowników

Wzrost 96%

Zmiana liczby użytkowników (tygodniowo) Tripinvest.pl (2021 vs 2022)

 

Marzec 2021

 

Marzec 2022

Zmiana liczby wyswietleń

Wzrost 423%

Zmiana liczby sesji (tygodniowo) na Tripinvest.pl (2022)

 

Styczeń

 

Marzec

Zmiana liczby sesji

Wzrost 115%

Zmiana liczby sesji (tygodniowo) na Tripinvest.pl (2021 vs 2022)

 

Marzec 2021

 

Marzec 2022

Zmiana liczby sesji

Wzrost 449%

Zmiana liczby zapytań klientów

Wzrost 94%

Zmiana liczby
zapytań klientów (miesięcznie)

Tripinvest.pl (2022)

 

Styczeń

 

Marzec

Dynamikę wzrostu charakteryzuje wykres pobrany z Google Analitycs:

Aktywni użytkownicy
Liczba użytkowników
Liczba odwiedzin

Korzyści

Inwestując w akcje, stajesz się Akcjonariuszem Spółki oraz masz pełne prawa wynikające z Kodeksu Spółek Handlowych. Dodatkowo Vela Poland S.A. przygotowała cenne bonusy dla niektórych akcjonariuszy w postaci wynajmu apartamentu, campera lub motorówki na Costa Blanca – na zasadach wskazanych w zestawieniu poniżej, które są do wykorzystania w ciągu dwóch lat od zakończenia bieżącej emisji publicznej akcji Spółki.

Prawa i korzyści inwestora:

Amigo

50 akcji - 3700zł

Amigo

 

dodatkowe korzyści z posiadania Pakietu:

 • pamiątkowy dyplom Inwestora
 • zestaw wakacyjny (pakiet rabatów na wybrane atrakcje turystyczne na Costa Blanca)

SEÑOR

200 akcji - 14 800zł

Señor

 

dodatkowe korzyści z posiadania Pakietu:

 • pamiątkowy dyplom Inwestora
 • zestaw wakacyjny (pakiet rabatów na wybrane atrakcje turystyczne na Costa Blanca)
 • wycieczka motorówką w okolicach Alicante

Maestro

500 akcji - 37 500zł

Maestro

 

dodatkowe korzyści z posiadania Pakietu:

 • pamiątkowy dyplom Inwestora
 • zestaw wakacyjny (pakiet rabatów na wybrane atrakcje turystyczne na Costa Blanca)
 • wycieczka motorówką w okolicach Alicante
 • apartament w Altea Hills na weekend

INVERSOR

1000 akcji - 74 000zł

Inversor

 

dodatkowe korzyści z posiadania Pakietu:

 • pamiątkowy dyplom Inwestora
 • zestaw wakacyjny (pakiet rabatów na wybrane atrakcje turystyczne na Costa Blanca)
 • apartament w Altea Hills na 5 dni lub wynajem campera na 3 dni (Costa Blanca) - możliwość indywidualnej konfiguracji
 • wycieczka motorówką w okolicach Alicante
 • zaproszenie na kolację Założycielami lub Członkami Zarządu Spółki w Krakowie lub Altea
 • Vela Finance - zwrot kosztów 1% ceny nieruchomości (nie mniej niż 5.000zł).

Director

1500 akcji - 111 000zł

Director

 

dodatkowe korzyści z posiadania Pakietu:

 • pamiątkowy dyplom Inwestora
 • zestaw wakacyjny  (pakiet rabatów na wybrane atrakcje turystyczne na Costa Blanca)
 • tour po nieruchomościach na Costa Blanca
 • apartament w Altea Hills na 10 dni lub wynajem campera na 10 dni (Costa Blanca) - możliwość indywidualnej konfiguracji
 • 2 wycieczki motorówką w okolicach Alicante - możliwość indywidualnej konfiguracji
 • zaproszenie na kolację Założycielami lub Członkami Zarządu Spółki w Krakowie lub Altea
 • Vela Finance - zwrot kosztów 1% ceny nieruchomości (nie mniej niż 5.000zł).

Partner

2000 akcji - 148 000 zł

Partner

Napisz na

akcje

przygotujemy dla Ciebie specjalny pakiet Inwestora

Dymki

Vela Finance

To program oparty na modelu Cash back.

Jeśli jesteś Akcjonariuszem Vela Poland S.A., posiadającym min. 100 akcji objętych w ramach obecnej emisji, stajesz się członkiem programu Cash Back. W przypadku zakupu wybranych nieruchomości z rynku pierwotnego zwracamy Tobie kwotę w wysokości:

Checked green

1% ceny zakupu

Checked green

lub minimum 5 000 zł

VELA
finance

dopłata do zakupu nieruchomości

Masz pytania? Umów się na rozmowę!

Skontaktuj się z nami

Możliwości wyjścia z inwestycji

Wypłata dywidendy

Środki pozyskane z emisji będą reinwestowane w latach 2022-2023. Zarząd Spółki planuje przedłożyć pod głosowanie podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy propozycję wypłaty do 50% zysku netto.  Decyzja o podjęciu takiej uchwały zależy w pełni od Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy.  Wartość dywidendy w tym wartość dywidenty przypadającej na jedną akcję jest zależna również od osiągniętych wyników finansowych. 

Pozyskanie Inwestora Strategicznego przez Zarząd Spółki

Pod koniec 2022 i na przestrzeni 2023 r. planowane są rozmowy z przedstawicielami funduszy inwestycyjnych, które mogłyby przyspieszyć rozwój Spółki. Pozytywny przebieg rozmów może zakończyć się przedstawieniem Akcjonariuszom opcji odsprzedaży swoich akcji. Każdy Akcjonariusz będzie miał prawo do zgłoszenia chęci odsprzedaży akcji Inwestorowi pozyskanemu przez Zarząd. Warunki i możliwość sprzedaży będzie ustalana indywidualnie z każdym Akcjonariuszem na jego wniosek.

Handel akcjami

W dowolnym momencie każdy akcjonariusz może sprzedać akcje na podstawie umowy. Status Spółki nie nakłada ograniczeń przy zbywaniu akcji. Sprzedaż akcji poza rynkiem regulowanym oznacza, że Akcjonariusz musi samodzielnie znaleźć nabywcę. Każdy akcjonariusz Spółki w dowolnym momencie może sprzedać swoje akcje zainteresowanej osobie na podstawie prostej umowy sprzedaży akcji zawartej w formie pisemnej. Do przejścia prawa własności akcji konieczny jest stosowny wpis w rejestrze akcjonariuszy. Należy pamiętać o tym, że sprzedaż akcji Spółki poza rynkiem regulowanym jest bardzo trudna. Obecnie nie istnieje zorganizowany system obrotu akcjami i sprzedaż akcji każdorazowo wymaga samodzielnego znalezienia nabywcy. W przypadku decyzji o wyjściu ze spółki, Inwestor może mieć trudności ze sprzedażą zakupionych akcji. Należy mieć świadomość, że inwestor może nie zarobić, a nawet ponieść stratę na sprzedaży akcji na rynku prywatnym lub w razie debiutu spółki na rynku regulowanym lub NewConnect.

Wejście na giełdę

Vela Poland S.A. rozważa wejście na rynek NewConnect w przyszłości. Taka opcja być może dałaby Spółce szansę jeszcze szybszego rozwoju, a dla posiadaczy akcji oznaczałaby otwarcie dodatkowej formy sprzedaży akcji. Zarząd ma w planach rozpoczęcie rozmów na temat debiutu na rynku NewConnect w perspektywie 2 do 5 lat.  Wprowadzenie akcji Spółki do obrotu w ramach Alternatywnego Systemu Obrotu NewConnect uzależnione będzie od uwarunkowań rynkowych, aktualnej sytuacji Spółki i spełnienia wymogów wynikających z przepisów prawa i regulacji podmiotu zarządzającego tym rynkiem.

Masz pytania? Umów się na rozmowę!

Skontaktuj się z nami

Finanse i prognozy

Prognozy zostały sporządzone na podstawie danych historycznych Spółki. Do prognoz wykorzystano informację pochodzące z danych używanych systemów przez Spółkę - w tym w szczególności:

Założone wartości przychodów uwiarygodnione są faktem, że Vela Poland S.A. jest obecnie jedynym właścicielem serwisu tripinvest.pl oraz jest wyłącznym partnerem Real Estate Agency Tripinvest Sl. odpowiadającym za pozyskiwanie klientów z terytorium Polski. Dodatkowo należy zwrócić uwagę, że Vela Poland S.A. rozpoczęła swoją aktywność na rynkach:

Flaga Chorwacji

Chorwacja

Flaga Francji

Francja

Flaga Portugalii

Portugalia

Spółka zakłada, że działania w obrębie tych rynków przełożą się na faktyczne wartości sprzedaży w drugiej połowie 2022 roku.

Ponadto należy pamiętać, że dzięki środkom pozyskanym z aktualnej emisji, Spółka dotrze do klientów z rejonów Belgii oraz Niderlandów:

Flaga Belgii

Belgia

Flaga Niderlandów

Niderlandy

Prognozy zysku

Prognoza przychodów opiera się na realizacji przyjętych przez Vela Poland S.A. planów sprzedażowych w kolejnych latach. Wielkości przychodów oraz zysku operacyjnego wynikają z prognozowanych wartości sprzedaży nieruchomości oraz ilości zapytań klientów. Założenia te uwzględniają dane historyczne dotyczące ilości pozyskiwanych klientów poprzez serwis tripinvest.pl oraz utrzymujących się współczynników konwersji.

Prognoza zysku operacyjnego oraz przychodów

od zakończenia zbiórki EBITDA
2022 494 043 zł
2023 741 064 zł
2024 1 852 660 zł
2025 5 557 980 zł
2026 11 115 960 zł
2027 16 673 941 zł
2028 20 008 729 zł
2029 24 010 475 zł
2030 28 812 569 zł
2031 34 575 083 zł
2032 41 490 100 zł
Prognoza przychodów i zysku operacyjnego
źródło: prognozy Spółki

Spółka zakłada, iż z uwagi na sytuację sytuację geopolityczną oraz wynikające z tego wzmożone zainteresowanie ze strony klientów, w roku 2022 osiągnie pozytywny wynik finansowy. Należy pamiętać, że rok 2022 będzie nadal dla Spółki okresem zwiększonej inwestycji w rozpoznawalność marki. Działania Spółki będą polegały na umocnieniu swojej pozycji, co przełoży się na stabilniejsze i wyższe przychody w kolejnych kresach.

Obecnie w bazie zainteresowanych - wstępnie - klientów znajduje się kilkaset osób, z którymi w kontakcie pozostają reprezentanci Vela Poland S.A. Średnia wartość ceny nieruchomości w tych pozycjach to ponad 150 000 EUR na klienta.

Na podstawie pobranych danych wynika, że 40% osób ma do dyspozycji kwoty w przedziale 100 000 - 200 000 euro, zaś 45% poniżej 100 000 euro. .

Finanse
Finanse
Finanse
Finanse
Finanse

Najlepsza #InwestycjaPodSłońcem - Dołącz do nas!

zainwestuj

Obecnie, dzięki aktywności naszego zespołu, prowadzone są rozmowy z klientami, którzy zainteresowani są nieruchmomościami o łącznej wartości przeszło

55 000 000 €

Struktura Akcjonariatu

w przypadku kompletu zapisu na akcje

Zakładany akcjonariat

Masz pytania? Umów się na rozmowę!

Vela Poland S.A. dokłada starań aby zrealizować wszystkie zakładane cele inwestycyjne. W 2021 roku pozyskała środki z emisji akcji serii D, które zadeklarowała przeznaczyć w większości na działania rozwojowe. Poniżej przedstawiamy informację na temat postępów w zakresie realizacji tych planów:

Realizacja planów w zakresie wejścia na rynek francuski:

 • pozyskanie ofert z rynku francuskiego
 • pozyskanie pierwszych partnerów działających na rynku francuskim
 • stworzenie sekcji serwisu poświęconej rynkowi francuskiemu
 • realizacja kampanii reklamowych związanych z ofertami francuskich nieruchomości
 • wprowadzone oferty Francuskich nieruchomości
 • rozpoczęliśmy komunikację z klientem Polskim zainteresowanym ofertami we Francji
 • rozmowy z developerami w obrębie Cannes i Nicea

Realizacja planów w zakresie wejścia na rynek portugalski:

 • rozpoczęcie rozmów z developerami w Portugali
 • koncentracja wokół rynku pierwotnego nieruchomości
 • rozpoczęcie oraz prowadzenie rozmów z kilkunastoma developerami działającymi na terenie Portugalii
 • koncentracja działań operacyjnych w obrębie południowych obszarów Portugalii

 

Realizacja planów w zekresie wejścia na rynek chorwacki

 • rozpoczęcie rozmów z partnerem z rynku chorwackiego
 • trwające prace związane z dodawaniem ofert z rynku chorwackiego
 • skupienie na rynku pierwotnym nieruchomości

Zakładane cele dodatkowe

Rozwój programu partnerskiego

 

Spółka pozyskała partnerów dystrybucyjnych z rynku polskiego, trwa dalsza rozbudowa sprzedaży z wykorzystaniem tego kanału. Obecnie spółka doświadcza większego zainteresowania ofertami nieruchomości niż zakładała, więc sprzedaż poprzez dodatkowe kanały została celowo odłożona na drugi plan. Niemniej jednak na przestrzeni 2022 i 2023 spółka planuje ustabilizować realizacje z partnerami z Polski oraz możliwie zapewnić sobie stały przepływ klientów z tego kanału.

Program wymiany mieszkań

 

Program wymiany mieszkań pozostaje nadal aktywną opcją dla klientów. Niemniej jednak zauważalny jest wzrost zainteresowania tradycyjnymi formami nabycia nieruchomości tj. poprzez gotówkę lub przez kredyt bankowy - co znacznie skraca proces nabycia nieruchomości.

 

Marketing internetowy

 

Spółka realizuje stale kampanie marketingowe, co przekuwa się na zainteresowanie klientów. Doświadczenia w tym zakresie pozwoliły spółce doprecyzować model sprzedaży oraz wyspecjalizować się w kampaniach, które w największym stopniu przekładają się na pozyskanie klientów.

Ryzyka

Ryzyko makroekonomiczne

Ryzyko prawne

Ryzyko branżowe

Ryzyko konkurencji

Ryzyko zaufania klientów

Ryzyko partnerów

Ryzyko pracowników oraz agentów zewnętrznych

Ryzyko cen oraz marży

Ryzyko marketingowe

Ryzyko skali

Ryzyko nowych rynków

Ryzyko współpracowników

Ryzyko emisji

Ryzyko dywidendy

Ryzyko prognoz i krótkiej historii działalności

Ryzyko płynności

Ryzyko inwestycji w akcje

Ryzyko niedotarcia do inwestora zainteresowanego odkupieniem akcji

Ryzyko utraty przez Inwestora całości lub części kapitału

Ryzyko upadłości Spółki

Ryzyko niezrealizowania celów emisji

Ryzyko wojny

Ryzyko prawne i podatkowe działania na rynku Belgijskim oraz Niderlandzkim

Ryzyko rynkowe działania na rynku Belgijskim oraz Niderlandzkim

Ryzyko komunikacji z klientem pochodzącym z rynku Belgiskiego oraz Niderlandzkiego

Najczęsciej zadawane pytania

Dlaczego kupuję akcje Vela Poland S.A., a nie tripinvest?

Od jak dawna działa spółka Vela Poland S.A.?

Jaką mam pewność, że inwestycja przyniesie zyski?

Ile na tym zarobię?

Co zyskuję, inwestując w akcje Vela Poland S.A.?

Ile muszę zainwestować i ile najlepiej zainwestować, by się to najbardziej opłacało?

Dlaczego Najlepsza #InwestycjaPodSłońcem?

Kiedy zobaczę pierwsze zyski z inwestycji i będę mógł je z spieniężyć?

Czy mieszkając za granicą, również mogę dokonać zakupu?

Jak i kiedy otrzymam zakupione akcje?

Jaki % udziałów w Spółce będą posiadali inwestorzy dokonujący zakupu akcji poprzez crowdfunding i ile akcji będzie przeznaczonych do sprzedaży?

Czy mogę inwestować więcej niż raz, dokupując akcje w trakcie emisji?

Czy po zakupie akcji muszę zapłacić podatek? A jeśli tak - jak duży?

Masz pytania?

lub

Dokumenty

Dyskusje

Używamy cookies

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.